سوالات عمومی

1- قطعاتی که به روش نمونه سازی سریع در شرکت صنعتی پاسارگاد تولید می شوند چه جنسی دارند؟

 

قطعات غالبا از جنس ABS تولید میشوند ولی در صورتیکه مشتری نیاز به قطعاتی از مواد دیگر همچون پلی آمید، PLA، رزین و موم داشته باشد، در صورتیکه شکل و فرم قطعه و نیز عملکرد آن محدودیتی ایجاد ننماید، میتوان با تغییر روش نمونه سازی سریع، قطعه مورد نظر را تولید نمود.

2- شرکت در چه زمینه ای فعالیت می کند؟

 

شرکت صنعتی پاسارگاد در 5 زمینه فعالت میکند. در اینجا توضیحاتی به اختصار به حضور ارائه میگردد و شما میتوانید برای مطالعه دقیقتر و آگاهی کاملتر از فعالیتهای شرکت، به بخش “خدمات قابل ارائه” در همین وب سایت مراجعه فرمائید. فعالیتهای شرکت عبارتند از:

1) ماکت سازی. که در این زمینه از تکنولوژیهای روز مدلسازی و ماکت سازی استفاده میشود تا ماکتهای معماری و شهری، در زمانی بسیار کوتاه و صرف هزینه ای مناسب تولید شوند. استفاده از این تکنولوژیها باعث میگردد تا تولید ماکتهایی که به روشهای سنتی و دستی به سختی صورت میگیرد و یا بعضا امکان ساخت آنها وجود ندارد، بسادگی قابل طراحی و ساخت باشند.

2) نمونه سازی سریع. در این زمینه نیز از امکانات پیشرفته ای استفاده میشود که توضیحات کامل آن را با بررسی سوالات بعدی میتوانید بیابید.

3) قطعه سازی سریع. کسانیکه نیاز به تعداد کمی از یک قطعه دارند میتوانند با بهره گیری از این روش، در زمانی اندک و صرف هزینه ای قابل قبول، به قطعات خود دست یابند. به عنوان مثال شما میخواهید 10 عدد چکش پلاستیکی تولید نمائید. در روشهای معمول میبایست با گذراندن یک فرایند طولانی مدت و پرهزینه، از مرحله طراحی تا ساخت قالب فلزی و سپس تزریق پلاستیک را طی نمائید تا به قطعات مورد نظر خود برسید. در اینصورت تولید 10 عدد چکش به هیچوجه توجیه اقتصادی ندارد. ولی در روش قطعه سازی سریع، از آنجا که هزینه و زمان تولید قالب اندک است، قیمت تمام شده هر چکش بسیار کمتر از روش قبل خواهد بود.

4)اسکن سه بعدی. اسکن سه بعدی دستگاهی است که میتواند قطعات را بصورت دقیق و کامل (سه بعدی) اندازه گیری نموده و فایل دقیقی از قطعه را تولید نماید. این فایل برای طراحی های بعدی و اعمال تغییرات در قطعه و مهندسی معکوس قطعات، بسیار سودمند میباشد. در صورتیکه از این دستگاه استفاده شود، زمان لازم برای طراحی مجدد یک قطعه، بسیار کاهش یافته و احتمال بروز خطا در اندازه گیری و طراحی مجدد قطعات از بین میرود. همچنین قطعات پیچیده ای که با دست قابل اندازه گیری نیستند، با بهره گیری از این تکنولوژی قابل اندازه گیری میباشند.

5) مشاوره و طراحی محصول. دوستانی که طرحی را در ذهن داشته و قصد تولید آنرا دارند، اغلب در راه تولید قطعه مورد نظر خود، دچار سردرگمیهایی میشوند. حل پیچیدگیها و مشکلات نادیده در طی این مسیر از مرحله طراحی و sketch اولیه تا مرحله تعیین جنس قطعه و روش تولید و همچنین وضعیت مبهم بازار فروش، نیاز به مشاوره افرادی دارد که در این زمینه فعالیت داشته و دارای تجربه مناسبی هستند. در شرکت صنعتی پاسارگاد سعی شده تا علاوه بر انجام فعالیتهای تولید قطعه و مدل اولیه، در زمینه طراحی و بازاریابی محصول نیز به مراجعین ارائه مشاوره گردد تا بتوانند هر چه بهتر در این صنعت وارد شوند.

3- آیا شرکت صنعتی پاسارگاد، ارائه کننده خدمات است یا فروشنده دستگاه؟

 

شرکت صنعتی پاسارگاد با هدف فروش و ارائه دستگاههای مدلسازی سریع تاسیس گردید. اما از آنجا که همه مشتریان و مراجعین، نیاز به خرید دستگاه نداشته و بعضا نیز توان مالی خرید و استفاده از آن را ندارند، این شرکت تصمیم به ارائه خدمات دستگاه گرفت. پس از مدتی نیز با افزایش تقاضا در بازار، واحدهای دیگری هم به بخش مدلسازی اضافه گردید تا نیاز طیف گسترده تری از مراجعین، رفع و رجوع گردد.

4- قطعات ساخته شده با دستگاههای نمونه سازی سریع چه کارآیی دارند؟

 

کسانی که طرحی را در ذهن دارند، قبل از تولید انبوه قطعه خود و برای گریز از تحمل هزینه های ناشی از خطاهای احتمالی در طراحی، حتما میبایست یک نمونه از قطعه خود را قبل از ساخت قالب آن، در دست داشته باشند. با این نمونه، طراح میتواند قطعه خود را آنالیز کرده، تست و ارزشیابی نموده و تمامی مشکلات احتمالی آنرا رفع نماید. این روش، کم هزینه ترین روش برای حذف خطاهای احتمالی است. همچنین با ساخت مدل اولیه پیش از تولید انبوه، تیم بازاریابی شرکت ها هم میتوانند بازخورد لازم را از بازار دریافت نموده و تصمیمات لازم را برای فروش هرچه بهتر اتخاذ نمایند. کارخانجات و شرکتهای ریخته گری نیز میتوانند بجای تولید مدل اولیه و مادر به روش سنتی و دستی، از این تکنولوژیها برای بالابردن سرعت و کاهش هزینه ها استفاده نمایند.

در مجموع میتوان کارآئی نمونه سازی سریع را در چند عبارت خلاصه نمود:

 ساده سازی فرآیند طراحی

جهش در فروش و بازاریابی

درکی واقعی و ملموس از طرح

نمایش تحلیل مهندسی

تست عملکردی

 جایگزینی با مدلهای اولیه سنتی

5- با چه صنایعی کار می کنید(استفاده کنندگان از محصولات شما چه کسانی هستند)؟

 

برای دریافت اطلاعات کامل از مخاطبین ما یعنی کسانیکه از خدمات این شرکت میتوانند استفاده نمایند، لطفا به بخش “مخاطبین ما” در همین وب سایت مراجعه نمایئد.

6- شرکت از چه تکنولوژی هایی بهره می گیرد؟

 

شرکت صنعتی پاسارگاد برای ارائه خدماتی کامل و درخور مراجعین خود، علاوه بر استفاده مستقیم از تکنولوژیهایی که خود راسا خریداری نموده است، با شرکتهای داخلی و خارجی دیگری نیز همکاری میکند تا بتواند خدمات جامعی را به مشتریان خود ارائه نماید. تکنولوژیهای Dimension, Eden, CNC, 3d Scan portable, 3d Scan desktop, SLA, SLS, Thermo jet، فناوریهاییست که این شرکت میتواند جهت ارائه خدمات به عزیزان، از آنها بهره بجوید.

7- هزینه ساخت یک قطعه در روش نمونه سازی سریع چگونه محاسبه میگردد؟

 

هزینه ساخت یک قطعه در روش نمونه سازی سریع، پیش از انجام عملیات ساخت، قابل تعیین است. برای تعیین هزینه، میباست مشتری، فایل مورد نظر خود را در فرمت STL و یا IGS ارائه نموده تا واحد فروش این شرکت با بررسی آن و با استفاده از یک فایل محاسب، قیمت را اسخراج و به مشتری اعلام نماید. فاکتورهای زیادی در تعیین هزینه تولید یک قطعه دخیل هستند که از جمله میتوان به مساحت، حجم، نسبت مساحت به حجم، دقت مورد نیاز برای تولید قطعه، جنس قطعه، زمان تولید، ارتفاع قطعه، تعداد قطعاتی که در یک مرحله برای تولید در دستگاه قرار میگیرد، انجام عملیات finishing و … اشاره نمود. این تعدد فاکتورها باعث گردیده که محاسبه هزینه تولید قطعه بصورت دستی صورت نگرفته و حتما از یک فایل محاسب استفاده شود.

8- معمولا مدت زمان لازم برای ساخت یک قطعه چقدر است ؟

 

زمان ساخت قطعات با توجه به جنس و نوع روش مدلسازی سریع، متفاوت است. این زمان ممکن است بین یک تا 3 روز متغیر باشد. انجام عملیات Finishing نیز در صورتیکه توسط مشتری درخواست شود، بین نیم تا یک و نیم روز به زمان ساخت قطعه می افزاید.

9- مراحل اولیه برای سفارش قطعه چیست؟

 

مراحلی که باید طی شود تا فایل مورد نظر مشتری به مرحله تولید برسد عبارتند از:

– ارائه توضیحات لازم به مشتری در مورد قطعه و نحوه مدلسازی آن

– انجام اصلاحات احتمالی لازم بر روی فایل ارائه شده توسط مشتری

– تائید نهایی فایل توسط مشتری

– مراجعه به واحد حسابداری و پرداخت پیش پرداخت.

10- میزان پیش پرداخت برای تولید قطعه و نیز نحوه پرداخت آن چگونه است؟

 

میزان پیش پرداخت لازم برای شروع عملیات تولید، 50% از مبلغ کل میباشد که جهت تسهیل در امر پرداخت، بصورت های زیر قابل پرداخت میباشد.

پرداخت بصورت نقدی در قبال دریافت رسید از واحد حسابداری.

پرداخت از طریق دستگاه POS مستقر در واحد حسابدری شرکت با بهره گیری از کارتهای بانکی عضو شتاب.

پرداخت به یکی از حسابهای بانکی

11- چند روز پس از ارائه فایل قطعه تحویل داده می شود؟

 

پس از انجام مراحل اولیه، بین 2 تا 5 روز طول خواهد کشید تا قطعه در اختیار مشتری قرار بگیرد. این زمان به عوامل مختلفی از جمله روش تولید قطعه، انجام عملیات finishing و نیز حجم کاری شرکت در آن زمان بستگی دارد. معمولا اولویت تولید قطعات با مشتریانی است که پیش از سایر مراجعین اقدام به طی نمودن مراحل اولیه کرده باشند.